Kraty
KARTONOWE

Kraty KARTONOWE W ŁODZI

Kraty kartonowe

Kraty kartonowe są to kraty składane z dwóch płaskowników o takich samych parametrach przekroju, czyli wysokości i grubości. Na rynku dostępne są również kraty kartonowe wykonywane z płaskowników nośnych z prostopadłymi nacięciami, w których jako elementy łączące stosuje się pręty rozdzielcze. Dodatkowo, istnieje możliwość zamówienia krat w wersji:

  • z obramowaniem przyspawanym do obrzeży, wyższym od płaskownika nośnego,
  • z listwami przeciwpoślizgowymi.

Kraty kartonowe w przeciwieństwie do krat zgrzewanych i prasowanych przenoszą obciążenia w dwóch kierunkach, zarówno po wymiarze „L” i „B”. To umożliwia przenoszenie dużych obciążeń charakteryzujących się zmiennymi kierunkami i znacząco rozszerza zakres zastosowań krat kartonowych w aplikacjach konstrukcyjnych i przemysłowych.

Specyfikacja produktu

Kraty kartonowe podobnie jak kraty prasowane mają podział oczek skokowo co 11,11 mm pomiędzy płaskownikami nośnymi i porzecznymi. W sprzedaży dostępne są wyroby wykonane ze stali czarnej ocynkowanej ogniowo, stali nierdzewnej i kwasoodpornej.

Zastosowanie krat kartonowych

Kraty kartonowe znajdują zastosowanie jako elementy nośne pomostów i jako elementy architektoniczne np. sufity podwieszane. W zależności do rozmiaru i materiału, z jakiego zostały wykonane można je wykorzystać m.in.:

  • na placach składowych i w halach produkcyjnych i magazynowych,
  • w portach morskich i lotniczych,
  • jako podbudowy do maszyn do cięcia wodnego lub laserowego,
  • jako drogi awaryjne w obiektach magazynowych i przemysłowych,
  • jako elementy konstrukcyjne w budownictwie kubaturowym: siatki stropowe, pokrycie fasad budynków, podwieszane sufity, wypełnienia balustrad, wypełnienia barierek.

Kraty kartonowe na zamówienie

Kraty kartonowe wykonujemy na zamówienie. W celu ustalenia parametrów technicznych zapraszamy do kontaktu z działem handlowym. Jako producent wysokiej jakości konstrukcji stalowych zapewniamy terminową realizację zamówień nisko- i wysokonakładowych. Kraty kartonowe oferujemy w odpowiedzi na potrzeby klienta biznesowego i indywidualnego.

Wybór krat kartonowych marki Sakostal to gwarancja wysokiej jakości i precyzji wykonania każdego komponentu. Zapraszamy do współpracy odbiorców z Łodzi oraz innych lokalizacji w kraju.

 

Opinie klientów