Kraty
POMOSTOWE PRASOWANE (WCISKANE)

Kraty pomostowe wciskane

Kraty POMOSTOWE PRASOWANE (WCISKANE) W ŁODZI

Kraty pomostowe zaliczamy do grupy elementów konstrukcyjnych zwyczajowo wykonywanych ze stali. Najczęściej wykorzystuje się je w budownictwie przemysłowym i chemicznym. Jednak ich zastosowanie nie ogranicza się wyłącznie do tych obszarów. Wysokiej jakości kraty pomostowe wciskane – oferowane również jako kraty pomostowe prasowane – znajdują liczne zastosowania, w szczególności w konstruowaniu ciągów komunikacyjnych przeznaczonych dla ruchu pieszych (schodów, pomostów, kładek). Kraty pomostowe bardzo dobrze sprawdzają się również w szerokorozumianym zastosowaniu hydrotechnicznym. Stosuje się je do zabezpieczania kanałów, włazów i studzienek.

Kraty pomostowe wciskane a kraty pomostowe prasowane

Na rynku dostępne są trzy typy krat pomostowych:

  • kraty zgrzewane,
  • kraty wciskane,
  • kraty seratowane.

Oferowane wyroby różnią się od siebie pod względem technologii produkcji. Kraty zgrzewane powstają na wskutek prostopadłego połączenia płaskowników nośnych z prętami poprzecznymi. Kraty wciskane produkuje się wprasowując płaskownik poprzeczny w specjalistycznie nacięty płaskownik nośny. Kraty pomostowe seratowane to z kolei kraty ząbkowane, które można wykonać zarówno w technologii krat zgrzewanych, jak i wyciskanych.

Kraty pomostowe prasowane to inna nazwa krat wciskanych. Obie wskazane powyżej technologie produkcji krat pomostowych umożliwiają uzyskanie krat pomostowych o zróżnicowanych rozmiarach i różnej wielkości oczkach.

Kraty pomostowe wciskane Sakostal

Kraty pomostowe Sakostal wciskane składają się z płaskowników nośnych o przekrojach dostosowanych do planowanego obciążenia przy danym rozstawie podpór konstrukcji nośnej.

Elementem poprzecznym jest też płaskownik, ale o mniejszym przekroju, najczęściej 10x2 mm.

Proces produkcji polega na wprasowaniu płaskownika łączącego w odpowiednio ponacinany płaskownik nośny. W ten sposób powstają kraty o określonym rozstawie (oczkach).

Standardowa rozmiary oczek to:
Pomiędzy płaskownikami nośnymi: 22,22; 33,33; 44,44; 55,55; do 99,99 mm w osi materiału (skokowo co 11,11 mm)
Pomiędzy płaskownikami łączącymi 11,11; 22,22; 33,33; 44,44 do 99,99 mm w osi materiału.

Kraty produkowane są z płaskowników nośnych o wymiarach wysokość H - 25, 30, 40 lub inne do uzgodnienia w zależności od możliwości technicznych.
Grubość 2, 3, 4 mm.
Formaty krat prasowanych ustalane są indywidualnie.

Kraty prasowane mają zastosowanie w miejscach gdzie istnieje konieczność zagęszczenia oczek lub gdzie wymagane są wyższe walory estetyczne niż krat zgrzewanych.

Kraty prasowane stosuje się na elewacjach, sufitach podwieszanych, podjazdach dla niepełnosprawnych i jako wycieraczki wejściowe.
Kraty prasowane mogą również występować w wersji antypoślizgowej (serrated) na płaskowniku nośnym, poprzecznym lub na obu płaskownikach.

Klientów zainteresowanych zamówieniem wysokiej jakości krat pomostowych zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu. Zespół Sakostal z przyjemnością odpowie na wszystkie Państwa pytania i pomoże w określeniu parametrów produktu, który najlepiej spełni wymogi danej konstrukcji/zastosowania.


Opinie klientów